ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10583413
*
nr 1058 3413
Spegel
diameter: 100 cm
Kondition: slitage och skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2016
kl 20:53:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 08:16:18
1
700 kr
26/9 11:20:46
2
1.000 kr
26/9 18:05:01
1
1.000 kr
26/9 18:05:01
2
1.000 kr (Budbetjänt)
26/9 18:10:31
1
1.200 kr
26/9 19:25:15
2
1.300 kr
26/9 19:39:07
1
1.500 kr
26/9 19:42:57
2
1.600 kr
26/9 19:48:42
1
1.700 kr
26/9 20:40:50
2
1.800 kr
26/9 20:42:37
1
2.000 kr
26/9 20:48:34
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Kondition: slitage och skador
Läs om budbetjänten
nr 1058 3413
Spegel
diameter: 100 cm
Kondition: slitage och skador
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/9 08:16:18 | 1 | 700 kr |
26/9 11:20:46 | 2 | 1.000 kr |
26/9 18:05:01 | 1 | 1.000 kr |
26/9 18:05:01 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
26/9 18:10:31 | 1 | 1.200 kr |
26/9 19:25:15 | 2 | 1.300 kr |
26/9 19:39:07 | 1 | 1.500 kr |
26/9 19:42:57 | 2 | 1.600 kr |
26/9 19:48:42 | 1 | 1.700 kr |
26/9 20:40:50 | 2 | 1.800 kr |
26/9 20:42:37 | 1 | 2.000 kr |
26/9 20:48:34 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14